Czym jest Mobilny token uwierzytelniający Steam Guard?

Mobilny token w pełni chroni twoje konto Steam przed niepowołanymi osobami. Podczas każdego logowania na Steam, będziesz proszony o podanie Kodu, który będzie dostępny tylko i wyłącznie na twoim Smartfonie. Dzięki temu nikt nie włamie się na Twoje konto Steam znając nawet jego login i hasło, no chyba, że będzie w posiadaniu twojego telefonu. Kod ten zmienia się co 30 sekund, może zostać wpisany tylko raz i jest niemożliwy do odgadnięcia. Ponadto wystawiając przedmioty na rynek Steam oraz wymieniając się, będziesz proszony o potwierdzenie na twojej aplikacji Steam. Jest to trochę uciążliwe to fakt, ale dzięki temu twoje konto będzie w pełni bezpieczne - Nikt nie włamie się na twoje konto, nikt nie prześle twoich przedmiotów oraz nikt nie wystawi twoich przedmiotów na rynku NIE POSIADAJĄC TWOJEGO TELEFONU.

Na początek musimy pobrać aplikacje Steam na naszego smartfona:

App Store - https://itunes.apple.com/us/app/steam-mobile/id495369748
Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.valvesoftware.android.steam.community

Po zainstalowaniu aplikacji i włączeniu jej przechodzimy do menu z którego wybieramy Steam Guard a następnie przechodzimy do Ustawień

Następie wybieramy opcję Uzyskaj kody Steam Guard na mój telefon

W następnym etapie klikamy Dalej, co oznacza, że od tego momentu będziemy dostawać kody Steam Guard w wiadomościach SMS zamiast e-mail. Będziesz musiał podać swój numer telefonu. Spokojnie, wszystko jest darmowe i Steam nie będzie ci wysyłał żadnych wiadomości oprócz numerów Steam Guard.

Po podaniu swojego numeru telefonu otrzymasz wiadomość SMS z twoim pierwszym kodem Steam Guard, który potwierdzamy w aplikacji Steam.

Na sam koniec otrzymasz WAŻNY Kod odzyskiwania, który przyda ci się w momencie kiedy np. zgubisz swój telefon, kod nie zostanie wyświetlony ponownie, tak więc pamiętaj, aby go zapisać. Po tym wszystkim Steam Guard zostanie uruchomiony na twoim telefonie, co oznacza, że każde logowanie będzie wymagało wpisania kodu, który otrzymasz na swoim urządzeniu mobilnym. Każde wystawienie przedmiotu na rynku Steam czy też każda wymiana będzie wymagała potwierdzenia w aplikacji Steam.